نتایج جستجو برای عبارت :

کوه ها،رودها و بادهای مهم

انار یک دشت بزرگ با دو کوه است.یکی کوه ایستگاه از رشته کوه مرکزی ایران با 1636 متر ارتفاع که در 12 کیلومتری شمال شرقی انار قرار دارد و دیگری نیز کوه گودچاه از رشته کوه مرکزی ایران با 2484 متر که در 24 کیلومتری جنوب غرب انار قرار گرفته است.رودخانه شور،انار رود(رود اسحاق آباد)،رودخانه فصلی بیاض،دریاچه نمک،تالاب فرهنگ آباد و کلوت ها نیز از جمله رودها و جاذبه های طبیعی انار هستند.
 و خدا فریاد تشنه ی زمین را شنید                                 مهری کیانوش راد، اهواز          
سال ها رمین از بی آبی رنج می برد ، رودها خشکیدند، ریزگردها در فضای برهوت خوزستان به جولان در آمدند و زمین 
فراموش کرد؛ طعم آب را و مردم یادشان رفت؛ مسیر آب را  .
 کسانی که باید به فکر زمین و مردم باشند ؛ هر دو را فراموش کردند.
خوزستانی را که در رگ های خود ، با طلای سیاه خود؛ حیات را به ایران هدیه می کرد؛ فراموش کردند.
در بستر آب خانه ساختند و به شادی خشکی ز
چشمه ها در زمزمه، رودها در شست و شوموج ها در همهمه، جویبارها در جست و جوباد در حال قیام، کوه در حال رکوعآفتاب و ماهتاب، در غروب و در طلوع...چشمه ها در زمزمه، رودها در شست و شوموج ها در همهمه، جویبارها در جست و جوباد در حال قیام، کوه در حال رکوعآفتاب و ماهتاب، در غروب و در طلوعسنگ پیشانی به خاک، ابر سر بر آسمانمثل این گنبد خَم شده، قامت رنگین کمانابر در حال سفر، آسمان غرق سکوتبر سر گلدسته ها، بال مرغان در قنوتکاسه ی شبنم به دست، لاله می گیرد وضوب
 و خدا فریاد تشنه ی زمین را شنید                                 مهری کیانوش راد، اهواز  98        
سال ها رمین از بی آبی رنج می برد ، رودها خشکیدند، ریزگردها در فضای برهوت خوزستان به جولان در آمدند و زمین 
فراموش کرد؛ طعم آب را و مردم یادشان رفت؛ مسیر آب را  .
 کسانی که باید به فکر زمین و مردم باشند ؛ هر دو را فراموش کردند.
خوزستان فراموش شد.
خوزستانی که زخم جنگ را بر پیکر خود داشت و بالاتر از قهرمانی که کریمانه از خود گذشت تا ایران حفظ شود ؛فراموش شد.
جویباران به رودها می ریزندو رودها به اقیانوس می پیوندندنسیم های پرشور در هم می آمیزندکوه ها بر پیشانی آسمان بوسه می زنندو موج ها یکدیگر را در آغوش می گیرندهیچ چیز در این جهان تنها نیستهمه در حلقه ای از عشق گرد آمده اندپس چرا من از آن تو نباشم  !؟ 
سلام معنی کوثر!  سلام مادر پدر! سلام سایه ی سر. سلام برازنده علی! سلام درخشنده نبی. 
فاطمه! به تو می رسم،  از تو می نویسم، قلم زخم می خورد، واژه کم می آورد. بانو تو را با واژه نمی توان تفسیر کرد بزرگی تو را در کوچکی واژه نمی توان جا داد. 
بانوی آب و آیینه! تو را باید از ازل دید. وقتی خدا تو را آفرید، وقتی خدا به تو لبخند زد وقتی خدا تو را از سیب سرخ بهشتی آفرید از آن است که بوی سیب می دهی و پیامبر وقتی دلتنگ بهشت می شد تو را می بویید. 
ریحانه ی نبی، رای
یک شب میاد که تو کنارمی. وقتی شب شده، آسمون پر ستاره‌تر از همیشه‌ست و خدا روی دنیا، پتوی سیاه کشیده و همه خوابیدن. تو دل کوهستان اما، با نورِ مهتاب روشنه. دره‌ها، صخره‌ها، رودها... وقتی همه‌ تو خوابِ نازن، کنارت دراز میکشم و زل میزنم به سبزِ خوشرنگِ چشات. صدای زوزه‌ی گرگ از دلِ دره های عمیقِ کوهستان بلند میشه. مچاله میشم تو بغلت. از همه‌چیز، موی من و چشم تو و فضا و رویا، بوی کاجِ قطع شده میاد و خواب، ما رو هم میبره.
ه گمانم فرداصبحخورشید دوباره برمی گرددشاید امشب اخرین شب این تاریخ نباشد شایدباز هم روزنه رو به حیات برگرددچه می دانیرودها جاری اندو پرنده هاروی شاخه منتظراین همان امید استنه که بی خبریبه گمانم بی ستارگی رو خاموشی استمن نمی دانم که اگر این دنیا لحظه سایه و روشن را دیدمن هم هستم؟چه کسی می دانداماچه من و تو باشیم چه نباشیمرود جاری استو همه منتظرنتا که بگردد نورو باز هم حیاتچشمه اش را بجوشاند و ما را سیراب کند از دَوَرانفکر می کنم امیدهر جا ب
اولا. لازم میبینم مجدد تاکید کنم: کاریز خوش دارد خیال کند رودها برای او به حرکت در می‌آیند(خب کاریزه دیگه اسکله)
ثانیا: دوستی توصیف فوق‌العاده‌ای داشت چندساعت پیش از شرایطش که خیلی قابل انطباقه، میگفت تو وضعیتیم که برم جلو باخته، وایسم سر جام هم باخته
ثالثا: از غریبه‌ای خوندم که میگفت آینده رو خیالبافی نکن، سورپرایز شی بهتر از اینه که ناامید شی
رابعا: هم کاریزم هم اسکلم هم هر حرکتی بزنم باخته، هم خیالبافم هم ناامید شدم
خامسا: که با این درد
نویسنده و محقق : اشکان ارشادی ، از کرمانشاه 
گویند که در اردبیل سنگی بوده که از عجایب بوده و این سنگ را به زمان خشکسالی با هزاران مشقت می آوردند تا از خورشید نور بگیرد و گداخته شود و سپس از گرمای حاصله ، برف و یخ را آب کند و رودها خروشان شوند. این سنگ تا آنجا شهرت یافته بود که غازان خان مغول دستور داد نام خودش را بر روی سنگ نقر کنند.  البته با زحمت فراوان این نقر صورت گرفت.
برخی حدس می زنند که شاید ، سنگ درون بقعه شیخ صفی الدین همان سنگ باشد.
پیش از آنکه واپسین نفس را بر آرمپیش از آنکه پرده فرو افتدپیش از پژمردن آخرین گلبر آنم که زندگی کنمبر آنم که عشق بورزمبرآنم که باشمدر این جهان ظلمانیدر این روزگار سرشار از فجایعدر این دنیای پر از کینهنزد کسانی که نیازمند منندکسانی که نیازمند ایشانمکسانی که ستایش‌انگیزندتا در یابمشگفتی کنمباز شناسمکه‌امکه می‌توانم باشمکه می‌خواهم باشم؟تا روزها بی‌ثمر نماندساعت‌ها جان یابدلحظه‌ها گران‌بار شودهنگامی که می‌خندمهنگامی که می‌گریمهن
سلام
چند روز پیش داشتم فیلم " و خداوند عشق را آفرید" تولیدش سال ۱۳۸۴ بود ، نگاه می کردم از تلویزیون آخر فیلم این دکلمه رو نوشته بود.
به نظرم خیلی قشنگ بود دوست داشتم تو وبلاگمم بنویسم:

رودها در جاری شدن
و علف ها در سبز شدن معنی پیدا می کنند
و کوه ها با قله ها
و دریاها با موج ها زندگی پیدا می کنند
و انسان ها
همه ی انسان ها
با عشق، فقط با عشق

پس بار خدایا بر من رحم کن
بر من که می دانم ناتوانم رحم کن
باشد که خانه ای نداشته باشم
باشد که لباس فاخ
آبنما بستگی به فضایی که قرار است در آن قرار بگیرد و کاربرد مورد نیاز انتخاب می شود.
آبنماها عناصر سازه ای و تزیینی هستند که از دیرباز در معماری ایرانی استفاده میشده است، در ابتدا دلیل اصلی استفاده از آبنما تامین آب بوده اما با گذشت زمان در حیاط خانه های ایرانی و گودال باغچه برای خنک کردن فضا و ایجاد رطوبت در مناطق خشک و همچنین زیبایی استفاده می شده است.
آبنما یکی از اجزای معماری ایرانی به ویژه در طرح باغ ایرانی بوده‌است. آبنماها در شهرها نما
آبنما یکی از اجزا و ساختارهای معماری ایرانی می باشد که برای طرح های مختلف باغ استفاده می شود و به خصوص از آن در باغ های ایرانی هم استفاده می شود. بسیاری از آبنماها در شهرهای مختلف نمادی از چشمه ها و رودها و نهرهایی می باشند که در دشت ها و جنگل های مختلف و همچنین بیابان ها نیز جاری می باشند. آبنما ها با ایجاد چشم اندازی بسیار زیبا و دل انگیز با ایجاد صدای خوش می توانند در یک لحظه تمام رفتارهای بد و روانی را از دل انسان ها و شهروندان آن بزداید و سر
آبنما یکی از اجزا و ساختارهای معماری ایرانی می باشد که برای طرح های مختلف باغ استفاده می شود و به خصوص از آن در باغ های ایرانی هم استفاده می شود. بسیاری از آبنماها در شهرهای مختلف نمادی از چشمه ها و رودها و نهرهایی می باشند که در دشت ها و جنگل های مختلف و همچنین بیابان ها نیز جاری می باشند. آبنما ها با ایجاد چشم اندازی بسیار زیبا و دل انگیز با ایجاد صدای خوش می توانند در یک لحظه تمام رفتارهای بد و روانی را از دل انسان ها و شهروندان آن بزداید و سر
تصویر اول مربوط است به روستایی در اطراف قم، همین شهر گرم و کویری که حالا به برکت بارش های خیره کننده بهاری، آب در رودخانه های آن جریان دارد. دوستانی که این روزها به قم و حرم بانو مشرف شوند می بیینند که مردم در رودخانه ای که در جاده ساحلی و پیرامون حرم گذر می کند بساط پهن کرده و بچه هایشان در حال آب بازی هستند. 
تصویر دوم هم مربوط است به مشهد.
تماشای چنین مناظری در تابستان سال های پیش غیر ممکن بود. لطف خداست که امسال تابستان می توان گرما را با خنک
Her gidişinde nefesim kanıyorHer özleminde türküm acıyorHer bıraktığında vücudum yanıyorHer üzüldüğünde kalbim ağrıyorGülüşünle bir ömrü yaşıyorum Sözlerinle aşk bestesi  yapiyorumSıcak ellerinde uyumak benim rüyamTeninin kokusuna sarilmak benim arzum
هر باری که قصد رفتن میکنی , نفس من رودها خون می گرید
هر باری که حسرت مرا فرا میگیرد , دل شعرم سخت می سوزد هر باری که تو ترکم میکنی , وجودم آتش می گیردهر باری که تو غم داری , قلب من از درد می میرد با خاطره لبخندت عمری را سر میکنمبا حرف هایت آهنگ عشق ردیف میکنممن آنم که رویای به خواب رفتن در باز
حسین منزوی یک حافظ دیگر است ادای کسی را در نمی آورد کپی حافظ نیست اما حافظ دیگریست چه قدر دیر با منزوی مانوس شدم چه قدر دیر...

غزل 210 حسین منزوی

چشمان تو که از هیجان گریه می کنند    
در من هزار چشم نهان گریه می کنند
نفرین به شعر هایم اگر چشم های تو
اینگونه از شنیدنشان، گریه می کنند
شاید که آگهند ز پایان ماجرا
شاید برای هر دومان گریه می کنند!

بانوی من! چگونه تسلایتان دهم؟
چون چشم های باورتان گریه می کنند
پر کرده کیسه های خود از بغض رودها
چون ا
کاربرد حرف تعریف #the

قبل از اسامی سازمان ها، موسسات و بنگاه ها
the United Nations 
the Ford Foundation

قبل از عوامل اجرایی دولتی و نظامی.
the Army 
the Navy
the air force
the Police

قبل از عنوان های دولتی.
the secretary of state 
the prime minister
the king 
the mayor

قبل از وقایع یا دوره های تاریخی.
The Middle Ages 
The Civil War 
The Renaissance 
The First World War

قبل از موقعیت های فیزیکی.
the top 
the bottom
the center
the inside 
the outside

❎ قبل از اسامی دانشگاه هایی که با حرف اضافه of توصیف شده اند .
the University Of Michigan
اما  ⏪  Oxford Universi
از شانزده‌سالگی این ترفند را یاد گرفتم: وقتی احساس گم‌گشتگی می‌کنی راست‌راستی خودت را گم کن. برای همین وقتی حال و روز خوشی نداشتم مامان برام بلیط سفر می‌خرید. امکان سفر اگر نبود، می‌رفتم تجریش و لابه‌لای مردم و رنگ‌‌ها و بوهای غلیظ بازار قدیمی خودم را گم می‌کردم. قبل رفتن با خودم گفتم چه خوب، از این تکرار مکرّرات زندگی دور می‌شوم و بالاخره خودم را پیدا می‌کنم. امّا سفر مرا از تمام مسیرها و مقصدها بیرون گذاشت و بهانه‌ای شد که با خ
 کاوشگاه باستان شناسی . آثار تاریخی آن شامل بقایایی است از دوره های تسلط ایران باستان ، یونان ـ روم و هند باستان (بر بُست ) ، بعلاوه خرابه های ارکی باشکوه ، طاقی بسیار بلند با نماهای آجری و نقشهای هندسی ، و دیوارهای خشتی خانه های شخصی از دوره اسلامی . متخصصان باستان و خاورشناسان ، یادداشتهای جغرافیدانان و مورخان قدیم را گردآوری و تفسیر کرده اند و سیاحان اروپایی از اوایل قرن سیزدهم از خرابه های دوره اسلامی بست ، که بر سر راه قدیم کاروانروِ ایر
چه تشبیه جالبی میشد اگر زندگی هایمان را ب رود های اب مانند میکردیمدرست نگاه کن ...در انتهای زندگی های همه ی ما ،خوب یا بد،فقیر یا غنی ،متصل به دریایی میشوند،به اقیانوسی،یکرنگ و یک دست در آن لحظه.خواه شور،خواه شیرین.
رودهایمان گاه شیرین و زلال آبستن ماهیان رنگارنگ.گاه راکد و بدبو لانه وزغ ها و لای و لجن گاه رودی تیزپا میشویم در مسیر زندگیهامانمیگذریم بی آنکه ببینیم بی آنکه بدانیم.و گاه.آه....رودهایی تنها و کوچک میشویم جنبان که فقط برای کمی زیس
تا مدت‌ها پیش اعتقاد محکمی داشتم که اگر آدمیزاد قدم در مسیری بگذارد و بعد از گذشت مدتی متوجه شود که به اشتباه مسیرش را انتخاب کرده، هر جایی که هست باید کفش آهنین به پا کند و از مسیر رفته، بازگردد. این روزها این باور هم مثل تمامی اعتقادات و باورهای دیگر در معرض آزمون الهی قرار گرفته است. انتخاب مسیر، طی‌کردن بخش بزرگی از آن و بعد، درک این‌که کلیت این انتخاب و تمامی این مسیر نتیجه‌ی یک اشتباه بوده و حالا این پرسش را سر راهت را قرار می‌دهد که:
خب این هم از عید و تعطیلات
روزهای عجیبی بودند،باران هایی رو تجربه کردیم که نفهمیدیم عذابن یا رحمت
از طرفی خیلی ها آواره و داغدار شدند،از طرفی زمین ها و رودها و سدها پر از آب شدند....
توی فضای مجازی عده ای آه و ناله میکردن و از خدا شکایت میکردن
عده ای از درد مردم طنز ساختند و خندیدن
عده ای این مصیبت هارو ربط دادند به شعارهای مرگ بر فلان و فلان و گفتند انرژی منفی همین شعارها دامنمون رو گرفته
عده ای در جوابشون فیلم هایی از سیلهای کشورهای دیگه به خص
روزی پسر غمگین نزد درختی خوشحال رفت و گفت: من پول لازم دارم! درخت گفت: من پول ندارم ولی سیب دارم. اگر می خواهی می توانی تمام سیب های درخت را چیده و به بازار ببری و بفروشی تا پول بدست آوری. آن وقت پسر تمام سیب های درخت را چید و برای فروش برد. هنگامی که پسر بزرگ شد، تمام پولهایش را خرج کرد و به نزد درخت بازگشت و گفت می خواهم یک خانه بسازم ولی پول کافی ندارم که چوب تهیه کنم. درخت گفت: شاخه های درخت را قطع کن. آنها را ببر و خانه ای بساز. و آن پسر تمام شاخه
من یک زن ایرانی دهه چهل هستم. افکارم هنوز یاد دلاوران را میپروراندونوشتارم گر بنظر ت تند است ،تندی ان ، از ناملایمتی تندی کردار زیاده خواهان است .پوراکرمی ها  از گرمای جنوب به تنگ نیامده اند از   کرکس ها و لاشخورهایی که پرستوهاساختند و در قفس خفه نمودند، فریاد می زنند .زنده به گور کردن هر  کشور به دست سران و مسئولین رده بالای کشوری بسیار دردناک است .ایران از دیر باز مهد کشور گشایان بوده است . پادشاهان برای رسیدن به آرمانهای پوچ و فانی خود،قطع
من یک زن ایرانی دهه چهل هستم. افکارم هنوز یاد دلاوران را میپروراندونوشتارم گر بنظر ت تند است ،تندی ان ، از ناملایمتی تندی کردار زیاده خواهان است .پوراکرمی ها  از گرمای جنوب به تنگ نیامده اند از   کرکس ها و لاشخورهایی که پرستوهاساختند و در قفس خفه نمودند، فریاد می زنند .زنده به گور کردن هر  کشور به دست سران و مسئولین رده بالای کشوری بسیار دردناک است .ایران از دیر باز مهد کشور گشایان بوده است . پادشاهان برای رسیدن به آرمانهای پوچ و فانی خود،قطع
عسل در کتب آسمانی جایگاه ویژه ای دارد
که گفته می‌شود ۶۱ بار در انجیل به کلمه «عسل» اشاره شده است. پس از جستجوی موضوع عسل
در کتب آسمانی، موارد مهمی برای ما ظاهر می‌شوند که کلمه عسل در آن‌ها وجود دارد.

فراوانی (وفور نعمت)
همه ما درباره سرزمینی شنیده‌ایم که رودهایی
از شیر و عسل در آن جریان دارند. این اصطلاح یک استعاره معروف است که یهودیان در زمان
صحبت از فلسطین، جهت توصیف وفور نعمت در آن منطقه، از آن استفاده می‌کرده‌اند. این
توصیف ۲۱ بار در
کشور ایران دارای 1.648.000 کیلوکتر مربع مساحت با جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر (بر اساس آمارگیری سال 95) هست که در جنوب غربی قاره آسیا واقع شده و همچون پلی مابین دریای خزر و خلیج فارس جای گرفته است، یعنی زیباترین و بزرگترین دریاچه جهان را به خلیج فارس وصل می نماید و همچنین مانند چهار راهی بر سر راه شرق و غرب پیوندگاه تجلیات فرهنگی، معنوی، تجاریو سیاسی شرق و غرب است.

http://s11.picofile.com/file/8394538450/3ufsa1.jpeg

ایران کشور پهناوریست که فارس، ترک، لر، بلوچ، کرد و ع
 اندازه، جمعیت و محل پیدایش
کشور ایران دارای 1.648.000 کیلوکتر مربع مساحت با جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر (بر اساس آمارگیری سال 95) هست که در جنوب غربی قاره آسیا واقع شده و همچون پلی مابین دریای خزر و خلیج فارس جای گرفته است، یعنی زیباترین و بزرگترین دریاچه جهان را به خلیج فارس وصل می نماید و همچنین مانند چهار راهی بر سر راه شرق و غرب پیوندگاه تجلیات فرهنگی، معنوی، تجاری و سیاسی شرق و غرب است.

سنجاب پیش خودش فکر می‌کرد که کارهای زیادی دارد که باید انجام بدهد. مثلا قایم‌کردن فندق‌ها در زیرزمین‌ها و چال کردن آن‌ها برای روز مبادا. حوصله‌اش را نداشت. می‌خواست زیر آفتاب بنشنید و به آواز پرندگان گوش بدهد و از صدای رود لذت ببرد. از طرفی فکر می‌کرد که دلش می‌خواهد ساختمان بهتری برای خانه‌اش بسازد و فکری بکند که چطور نور آفتاب را بیشتر به خانه‌اش هدایت کند اما حوصله‌‌ی این کارهای فکری را هم نداشت.
سنجاب گاهی‌اوقات فکر می‌کرد که وق
هوا بد استتو با کدام باد می‌رویچه ابرتیره‌ای گرفته سینه تو راکه با هزار سال بارش شبانه روز هم دل تو وا نمی‌شود...

همیشه دل کندن از روستا برام سخت بوده؛ گرچه خیلی عوامل هست برای دلزدگی، خیلی از فقدان‌ها هست که هیچ جایگزینی براشون وجود نداره...اگرچه روستاها دیگه برق و اینترنت و گاز و جاده آسفالت و پست‌بانک و دستگاه خودپرداز ووو... دارن اما هنوز با شهر خیلی متفاوتن...هنوز گاو تو مزرعه‌ها می‌چره، هنوز تو حیاط مرغ و جوجه و اردک و بوقلمون می‌گرد
هوا بد استتو با کدام باد می‌رویچه ابرتیره‌ای گرفته سینه تو راکه با هزار سال بارش شبانه روز هم دل تو وا نمی‌شود...

همیشه دل کندن از روستا برام سخت بوده؛ گرچه اون جا عوامل زیادی برای دلزدگی وجود داره، خیلی از فقدان‌ها که هیچ جایگزینی براشون پیدا نمی‌شه...اگرچه روستاها دیگه برق و اینترنت و گاز و جاده آسفالت و پست‌بانک و دستگاه خودپرداز ووو... و به تعبیری روستاشهر به شما می‌رن؛ اما هنوز با شهر خیلی متفاوتن...هنوز گاو تو مزرعه‌ها می‌چره، هنو
راهنمای اجاره خودرو در بهار قسمت دوازدهم ، همانطور که در قسمت اول گفته شد میدانیم که در بهار همچنین و در انتهای زمستان بهترین فرصت برای به سفر رفتن است.
راهنمای اجاره خودرو با زمان بندی مناسب
راهنمای اجاره خودرو : شاید از زمان سفر شما، بودجه بندی قبل از تعطیلات کمی طول بکشد
یا شاید فقط بهانه ای برای فرار از سرما باشید. ما در سال ۲۰۱۸، داغترین مقصد تعطیلات بهار
و همچنین مقصد های محبوب ترین و مقرون به صرفه ترین در این سال را در بر داشت.
در قسمت

سنگ های رسوبی 

بعضی از سنگ ها بر اثر ته نشین شدن مواد داخل آب به وجود  می آیند. رودها مقدار زیادی مواد را با خود به دریاها و دریاچه ها می برند. این مواد به دلیل سنگینی به ته دریا می روند. روی هم قرار می گیرند و پس از سفت شدن سنگ هایی را به وجود می آورند که به آنها سنگ های رسوبی گفته می شود.
 سنگ های رسوبی لایه لایه اند که رنگ یا جنس هر لایه با لایه دیگر متفاوت است. سنگ های رسوبی در کوه های البرز و زاگرس به فراوانی یافت می شوند. ریگ،  شن و سنگ ها
جی آی اس در مهندسی آب
کاربرد جی ای اس در مهندسی آب یکی دیگر از رشته هایی می باشد که جی آی اس در آن کاربرد دارد و در این مقاله قصد داریم آن را بررسی کنیم.کاربرد جی آی اس در مهندسی آب به گونه ای می باشد که اهمیت منابع آب و محیط زیست و مدیریت آنها را نشان میدهد.
زیرا هم از نظر ارزش منابع بسیار باارزش هستند و هم اینکه خسارات ناشی از عدم مدیریت درست  آنها بسیار گران تمام میشود.
ارتباط جی آی اس با رشته مهندسی آب
همه ما می دانیم که آب یکی از فاکتورهای مهم
یاد پدر
آن سال سال پر بارانی بود و من پدر بیمارم را برده بودم تا ازمسیر ماهشهر به
امیدیه و بعد روستای سویره تا دهملا و مجددا در جاده ماهشهر یک دور قمری بزنیم
،مسیری مثلثی که از تپه ماهورهای نسبتا جنگلی و دست نخورده دشت هندیجان می گذرد که
با شکوه هست در عین حال که رگه های رودخانه زهره در حاشیه جاده دل و جان را می
رباید ،چه لذتی می برد پدر از دیدن این همه زندگی علیرغم بیماری و ملالی که دارد
...هی تکرار می کند  بهار پر باران اسفند
دیدنی ست و من با لذ
آناهیتا در آبان یشت چنین معرفی شده است:‏او گردونه سوار، لگام بر دست، می رود. روان در جست و جوی ناموری. او با چهار اسب بزرگ و ‏سپید یکرنگ و یک نژاد بر دشمنی همه ی دشمنان- دیوان و مردمان و ... جادوان و پریان و کوی ها و ‏کرپن ها ی ستمکار چیره شود. او را اهورامزدا در آریاویچ در کرانه ی رود ونگوهی دایتا می ستاید و ‏از او می خواهد تا این کامیابی را فراهم آورد. تا زرتشت هماره دینی بیاندیشد، دینی سخن گوید و دینی ‏رفتار کند. اناهیتا به سان دوشیزه ای زیبا ب
آناهیتا در آبان یشت چنین معرفی شده است:‏او گردونه سوار، لگام بر دست، می رود. روان در جست و جوی ناموری. او با چهار اسب بزرگ و ‏سپید یکرنگ و یک نژاد بر دشمنی همه ی دشمنان- دیوان و مردمان و ... جادوان و پریان و کوی ها و ‏کرپن ها ی ستمکار چیره شود. او را اهورامزدا در آریاویچ در کرانه ی رود ونگوهی دایتا می ستاید و ‏از او می خواهد تا این کامیابی را فراهم آورد. تا زرتشت هماره دینی بیاندیشد، دینی سخن گوید و دینی ‏رفتار کند. اناهیتا به سان دوشیزه ای زیبا ب
هلند را مترادف با آسیاب‌های بادی، گل‌های لاله،‌ رودها و پنیر فروشی‌هایش می‌دانند. هر چیزی که انتظار دارید در یک کشور زیبا و سحرانگیز ببینید، هلند همه را یکجا دارد. اما هر تصویری که از این سرزمین جلگه‌ای در ذهن داشته باشید؛ باز هم اولین چیزی که احتمالاً هنگام فکر کردن به هلند در ذهنتان نقش می‌بندد، آسیاب‌های بادی است. اهمیت این نماد‌های زندگی‌بخش به قدری است که در هلند یک روز را (۱۱ مه) به نام «روز ملی آسیاب بادی» نام گذاری کرده‌اند و د
زمان آن‌قدر عجیب و بیش‌فعال شده که حتی دقیق‌ترین آدم‌هایی که می‌شناسم، سرِ کلافش را گم کرده‌اند. شاید هم خودشان رهاش کرده‌اند. دیروز استاد سیگنال توی کانالش نوشت هفدهم فروردین -یک‌جایی توی گذشته- آزمون میان‌ترم می‌گیرد. وَ من عصر را طوری از خواب بیدار شدم انگار که نیمه‌شب باشد.
صبح‌ها را دوست دارم. آن‌قدر دوستشان دارم که وقتی از ترسِ پیدا کردنت توی خواب‌های عمیق شبانه، از شب‌ها تا طلوع آفتاب می‌گریزم، باز هم دلم نمی‌آید توی هوا
فضای zonal بین شخصیت ها. شخصیت های حروف کوچک به برخی از ردیابی ها به اشکال طولانی متن نیاز دارند تا دستمال ها ، یتیمان و بیوه ها را برطرف کنند. رشته های حروف بزرگ برای اضافه کردن هوای بین کاراکترها نیاز به ردیابی دارند. این قاعده وجود ندارد که میزان ردیابی را به چه مواردی اضافه کنید ، اما سعی کنید تعادل اموزش کامل تایپوگرافی خوبی پیدا کنید.
پیگیریهستهدر حالی که ردیابی فضای بین کاراکترهای یک کلمه است ، kerning فضای بین ترکیب دو شخصیت است.
بیشتر حروف

می گویند موسیقی آرام بخش اذهان آشفته است.
لذتی حاصل از درد و هیجان و هجران طبیعت.
همیشه در بذر لذت دردهایی نهفته است. و نیز در بذر هر دردی لذتی نهفته تر.
آشفته‌تر می‌شود آنکه بداند با درد دیگری لذتی عایدش می‌‌شود...
سمفونی طبیعت. صدای باران. صدای برگ درختان به هنگام نسیم.
صدای آبشاران و قطرات آب... آوای چکاوک. غوغای عندلیبان و...
همه‌ی عناصر موسیقایی طبیعت فقط یک نکته را به انسان هدیه می‌کند لذت حاصل از آرامش...
نکته اینجاست:
برگ در مقابل باد
786

خواص  سنگ 
یاقوت کبود ( سفایر )    

Sapphire

ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای
پنجم و ششم

سفایر دومین سنگ سخت بعد از
الماس است که مادر طبیعت به ما هدیه کرده است.

معادن بزرگ سفایر (
یاقوت کبود )  در واقع بازمانده رگه های
آتشفشانی و دگرگون شده از گرانیت و مرمرند که
در بستر رودها و دامنه کوهها دچار هوا زدگی
شده اند، مقادیر زیادی از این سنگ در برمه،
تایلند، استرالیا، امر
خیلی از افراد هستند که سرمای زمستان را دوست ندارند
و به دنبال جایی برای ریلکس کردن با آب هوای گرم و معتدل و یا آفتاب گرفتن در سواحل
هستند. الفبای سفر به شما بهترین مکانها در جنوب شرقی آسیا معرفی می کند تا در زمستان
به آنجا سفر کنید.

کرابی،تایلند Krabi
کشور تایلند با وجود سواحل شگفت انگیز فراوان، ماسه
های نرم و شنی، چشم اندازی از آبی بیکران اقیانوس با انواع جزیره های کوچک و بزرگ یکی
از این مقاصد است. تصور کنید در سرمای زمستان برای فرار از برف و ی
و به دنبال جایی برای ریلکس کردن با آب هوای گرم و معتدل و یا آفتاب گرفتن در سواحل
هستند. الفبای سفر به شما بهترین مکانها در جنوب شرقی آسیا معرفی می کند تا در زمستان
به آنجا سفر کنید.

کرابی،تایلند Krabi
های نرم و شنی، چشم اندازی از آبی بیکران اقیانوس با انواع جزیره های کوچک و بزرگ یکی
به آنجا سفر کنید.

کرابی،تایلند Krabi
به آنجا سفر کنید.

کرابی،تایلند Krabi
به آنجا سفر کنید.

کرابی،تایلند Krabi
به آنجا سفر کنید.

کرابی،تایلند Krabi
به آنجا سفر کنید.

کرابی،تایلند Krabi
رفتینگ چیست؟
رفتینگ همان قایقرانی بر موج های سفید یا به عبارتی موج های خروشان رودخانه است که در سراسر دنیا به عنوان رشته ورزشی و یک تفریح مهیج به حساب می آید.برای انجام این فعالیت به عنوان تفریح نیاز به قوای بدنی خیلی خاصی ندارد و یک نیروی معمولی کافیست چرا که کار گروهیست و رودخانه نیز به کمک شما می آید.گاه پارو میزنید گاه دست از پارو زدن میکشید و تلاطم موج ها شما را پیش میراند.می توانید به آوای دلنشین پرندگان اطراف رودخانه و صدای خروشان موج
اکنون که باران های بهاری اندکی کاهش یافته، فرصتی است تا به فکر فصل باران در اواخر تابستان وپاییز باشیم بنابر این باید مدیران پیش از هر چیز ،به فکر فراهم کردن وسایل مقابله با سیل های احتمالی  باشند،که اگر بازهم بارش‎ها بقدری زیاد بود که ،موجب طغیان رودخانه ها شد، از قبل وسایل مقابله با این اتفاق را در اختیار داشته باشیم.تا بار دیگر جمله معروف "غافلگیر شدیم" را نگوییم و نشنویم.

با اندکی تحقیق دیدیم که،باز هم متخصصان ونوآوران به جای ما به ای
#دست_نوشته
#سفرنامه_اربعین_96

گفتم مگرنه اینکه امید ناامیدی ات می شود...در هوایی که نفسش نیست نفسهایت تنگ می شود...
گفت این عشق هست ولی جنون نیست...بی آبرویی در کوی یوسف طراحی خداست تا بدانی یوسف برای زلیخا ابدی نیست آن چیزی که این دورا برای هم ابدی میکند جنون است.خداست...ریسمان امیدت را در حلقه ی گیسوی یوسف بیندازی پاره اش میکند...خودش گفته امید فقط من...
غرق این اوصاف بودم که "او کیست؟...تا اینکه تو مرا خواندی اجابتم کردی،ناخواسته بارم را بستی وگ
#دست_نوشته
#سفرنامه_اربعین_96

گفتم مگرنه اینکه امید ناامیدی ات می شود...در هوایی که نفسش نیست نفسهایت تنگ می شود...
گفت این عشق هست ولی جنون نیست...بی آبرویی در کوی یوسف طراحی خداست تا بدانی یوسف برای زلیخا ابدی نیست آن چیزی که این دورا برای هم ابدی میکند جنون است.خداست...ریسمان امیدت را در حلقه ی گیسوی یوسف بیندازی پاره اش میکند...خودش گفته امید فقط من...
غرق این اوصاف بودم که "او کیست؟...تا اینکه تو مرا خواندی اجابتم کردی،ناخواسته بارم را بستی وگ
یکی از چشمگیر و تماشایی‌ترین جشن‌های دنیا «جشنواره نور تایلند»  یا به طور دقیق‌تر فستیوال «لوی کراتونگ و یی پنگ» است.
هم در بین مردم محلی و هم گردشگران محبوب شناخته می‌شود.بدون شک می‌توان این فستیوال را پرطرفدارترین فستیوال پاییزی تایلند دانست. این جشنواره را در نوامبر وقتی که ماه کامل باشد، برگزار می‌کنند و در هر سال تاریخ میلادی متفاوتی دارد. در طی این جشنواره هزاران شمع روشن بر رودها و جویبارها شناور می‌شوند تا به ارواح رودخانه‌ه
چند روز آخر ماه رمضان رو مسافرت بودیم. یکی از مراکز مهم گردشگری تنسی رشته کوه های اسموکی (Smoky) هست که بسیار سرسبز و زیبا هستن اما بیشتر تپه های بهم پیوسته ان تا قله های سنگی سر به فلک کشیده؛ کوه هایی سرتاسر پوشیده از درخت. به این علت بهشون می گن اسموکی که صبح های زود و نزدیک غروب، کوه ها و دره ها از یه مه رقیق که تا کیلومترها قابل دیدنه، پر می شن. از وقتی اومده بودیم آمریکا، آرزوم بود که بریم این کوه ها رو ببینیم. تقریبا سه تا چهار ساعت با ما فاصله
جایگاه عسل در میان ادیان دیگر

فراوانی (وفور نعمت)
همه ما درباره سرزمینی شنیده‌ایم که رودهایی از شیر و عسل در آن جریان
دارند. این اصطلاح یک استعاره معروف است که یهودیان در زمان صحبت از
فلسطین، جهت توصیف وفور نعمت در آن منطقه، از آن استفاده می‌کرده‌اند. این
توصیف ۲۱ بار در انجیل تکرار شده است.
خداوند
می‌گوید: «قطعاً مشقت مردمم در مصر را مشاهده نموده‌ام، و صدای گریه آن‌ها
به دلیل حاکمان جبارشان به گوشم رسیده است؛ و آن‌ها به دلیل [وجود ا
کشور عزیزمان با غنی بودن از طبیعت های بکر و زیبا و کوهستان های بلند و سرسبز در کنار رودها و چشمه های پرآب، بیش از 390 آبشار فصلی و دائمی دارد. آبشارهایی که هر کدام زیبایی و جلوه ی خیره کننده ی مخصوص به خود را دارد. در این مقاله به معرفی زیباترین و معروفترین آبشارهای ایران می پردازیم. مکان هایی که باید برای دیدن آنها برنامه ریزی کنیم.
تماشای آبشار، این زیبایی بی حد و حصر طبیعت و جلوه ای از ذات زیبای خداوندی، یکی از خاطره انگیزترین لحظات در زندگی ه
استاد بزرگ امیر حسین خنجی در ایران تاریخ به نکات ارزشمندی در تاریخ کهن ایران اشاره می کنند و از آن جمله به نگاه دینی مردم که ایزدان یا زیاد کننده ها را سپاسگزار بوده اند و چیزی برای پرستش در آسمان ها نمیشناختند جز آنکه باور داشتند، چیز آتشین، سازنده محترم و گرداننده منظم این هستی است.

سرگذشت
یک قوم، زندگی دور و دراز در گوشه های
پنهان تاریخ است که در یک سفر دراز سرشار
از داستان هائی شگفت از دگرگونی ها و نشیب
و فراز ها و افت و خیزهای بی پایان،
انسان‌ها ۳۶۵ روز در سال برای آلوده‌کردن آب و خاک و هوا فرصت دارند، اما سازمان ملل در اوج روزگاری که جنبش‌های زیست‌محیطی در غرب شکل می‌گرفت، در سال ۱۹۷۰ میلادی یک روز را در سال به نام «زمین» تنها کاشانه ما انسان‌ها نامگذاری کرد؛ ‌روزی برای پاسداشت آنچه زمین در قرن‌ها به انسان‌ها داده و افزایش آگاهی درباره محیط زیست کره زمین.
در بسیاری از کشور‌ها روز ۲۲ ماه میلادی آوریل (دوم اردیبهشت‌ماه) روز زمین است. روزی برای جشن و برنامه‌ریزی و نشس
اقامتگاه بوم گردی گیلان : پیله بابا

ذاتا همه انسانها زیبا پسند و دوستدار طبیعت هستند . عده ای عاشق دریا ، عده ای عاشق جنگل و کوه و عده ای عاشق کویر . درست است طبیعت بکر خود به تنهایی برای جذب گردشگران کافی است ولی عوامل دیگری وجود دارد که مناظر این طبیعت را جذابتر میکند . از نمونه های جذاب این مناظر می توان به خانه های سنتی شمال کشورمان اشاره کرد . خانه های گلی و زگالی که تقریبا تا اواخر قرن بیستم ساختار همه خانه ها اینچنین بود ساخت این خانه ها ا
در اصطلاح حکما ، عقل به دو قسمت تقسیم می شود : 
. عقل نظری 
. عقل عملی 
ولی در مثنوی معنوی ؛ عقل به معانی زیر آمده است : 
1- قوه قدسی ادراک و فهم و شعور در تدبیر اصلاح امور معاش  معاد و تشخیص نیک و بد و مصالح و مفاسد اعمال و احوال :
عاقل آن باشد که او با مشعله است 
او دلیل و پیشوای قافله است 
عقل باشد مرد را بال و پری 
گر نباشد عقل ، عقل رهبری 
بی ز مفتاح خرد این فرع باب 
از هوی باشد نه از روی صواب 
2- عقل ایمانی و عرشی ؛ که این عقل نیز از تجلیات همان عقل
سفیدرود پس از پشت سر گذاشتن مسیری طولانی و با دو منشأ یکی شرق که از کوه‌های طالقان سرچشمه گرفته و دیگری غرب که از کوه‌های شمال زنجان سرچشمه می‌گیرد سرانجام در محلی به دریای خزر واریز می‌شود که به آن بندر کیاشهر می‌گویند. این بزرگترین رود شمال کشور بندر کیاشهر را به شرق و غرب تقسیم می‌کند در شرق کیاشهر عمده ادارات دولتی واقع شده و در غرب آن که اصطلاحاً به بالا محله معروف است جمعیت محلی سکنی دارند. در این ساحل ماسه هایی وجود دارد که آن را من
تحقیق هنر شرق و غرب (ایران، روم، یونان) 19 ص تحقیق هنر شرق و غرب(ایران ،روم،یونان) 19 صفحه در قالب Word قابل ویرایش

دسته بندی
هنر و گرافیک

فرمت فایل
doc

حجم فایل
541 کیلو بایت

تعداد صفحات فایل
19

توضیحات :
تحقیق هنر شرق و غرب(ایران ،روم،یونان) 19 صفحه در قالب Word قابل ویرایش.

بخشی از متن :
مقدمه
چون ما دوستداران زیبایی هستیم دلی با سادگی و ذهن را بی آنکه مردانگی از دست برود تربیت می کنیم ما پیروان مکتب یونانیم فرهنگ یونان بدان سان به دست ما رسیده از ک
انواع چوب و شناخت کاربردهای آن
by hamed | posted in:
انواع چوب
چوب دکوراسیون منزل ابتدا، ماده‌ای حیاتی برای ساخت ابزارهای اولیه، خانه و قایق برای حرکت در رودها بود. سپس،انواع چوب برای ساخت اکثر اشیا و ابزارهای سودمندی که انسان قرنها برای پیشرفت زندگی خود به آن‌ها متکی بود، به کار رفت. بخشی از فناوری چوب بر اثر تلاش صنعتگران باقی مانده، ولی بیشتر آن ناچار از بین رفته و با مواد و روش‌های دیگر که نتیجه انقلاب صنعتی بشر است، جایگزین شده‌است.
انواع چو
انواع چوب و شناخت کاربردهای آن
by hamed | posted in:
انواع چوب
چوب دکوراسیون منزل ابتدا، ماده‌ای حیاتی برای ساخت ابزارهای اولیه، خانه و قایق برای حرکت در رودها بود. سپس،انواع چوب برای ساخت اکثر اشیا و ابزارهای سودمندی که انسان قرنها برای پیشرفت زندگی خود به آن‌ها متکی بود، به کار رفت. بخشی از فناوری چوب بر اثر تلاش صنعتگران باقی مانده، ولی بیشتر آن ناچار از بین رفته و با مواد و روش‌های دیگر که نتیجه انقلاب صنعتی بشر است، جایگزین شده‌است.
انواع چو
در اصطلاح حکما ، عقل به دو قسمت تقسیم می شود : 
. عقل نظری 
. عقل عملی 
ولی در مثنوی معنوی ؛ عقل به معانی زیر آمده است : 
1- قوه قدسی ادراک و فهم و شعور در تدبیر اصلاح امور معاش  معاد و تشخیص نیک و بد و مصالح و مفاسد اعمال و احوال :
عاقل آن باشد که او با مشعله است 
او دلیل و پیشوای قافله است 
عقل باشد مرد را بال و پری 
گر نباشد عقل ، عقل رهبری 
بی ز مفتاح خرد این فرع باب 
از هوی باشد نه از روی صواب 
2- عقل ایمانی و عرشی ؛ که این عقل نیز از تجلیات همان عقل
طبیعت، سراسر آکنده از ناشناخته ها و پدیده های پر راز و رمز است؛ بسی سادگی است که بپنداریم زمین و محیط زیست خود را خوب می شناسیم، و یا بدتر از آن، بر این پندار اشتباه آمیز باشیم که می توانیم بر این محیط چیره گردیم. آدمی، حداکثر توان آن را دارد که به این لایه ی نازک و شکننده ی حیات که بر پوسته ی زمین رنگ های خیره کننده ی بی شمار زده است، آسیب های کاری بزند و با این کار، پیش از هر چیز خویشتن را از نعمت تنوعی که در دوران معاصر ما احتمالا غنی ترین تنوع
نان و شراب[1]
                     ــــ تقدیم به هاینزه

حوالیِ ساعت‌های آرمیدنِ شهر.
خیابان‌های پرنورِ به خاموشی ‌گراینده،
و ارّابه‌های تازانِ مزیّن به مشعل‌های فروزان، در امتدادِ آنها.
آدمیان سرشار از شادی‌ها و مسرّت‌های روزانه به خانه‌های خویش رهسپارند؛
و روان‌های پُرمشغله در خانه‌های خود
رضایتمندانه به حسابِ سود و زیانِ خویش مشغولند.
بازارِ پرهیاهو از تکاپو باز می‌ایستد، تُهی از گُل‌ها و انگورها و صنعت‌ها.
با این همه موسیق
هیدئو کوجیما با بازی دث استرندینگ توانسته است  تا درکنار خلق اثری که پیش از این نمونه‌ آن را ندیده‌ایم، درنهایت محصولی با کیفیت را هرچند برخلاف باب میل برخی گیمرها روانه بازار کند.
همیشه در هر صنعتی قدم گذاشتن در مسیر نوآوری ریسک زیادی را به همراه دارد. اینکه سال‌ها مدیومی یکسان را با شاخ و برگ دادن روانه‌ی بازار کنید و هرسال میلیون‌ها دلار پول را به جیب بزنید طبیعتا انتخاب آسانی است. ولی هر صنعتی نیاز به تغییرات دارد و گاهی این تغییرات ب
اخلاق طبیعی
  پیرو بحث قبلی در خصوص اخلاق و فلسفه و مطرح شدن چیزی بنام "اخلاق طبیعی"، یکی از خوانندگان به ایراد مهمی اشاره کردند.  پرسش کردند که این اخلاق طبیعی اصلاً چیست؟ چون گفته شده مربوطست به اوان طلوع بشریت چه ممکنست بسا با وحشی گری و بربریت توأم باشد؟  آیا دعوت به اخلاق طبیعی بازگشت به عصر حجر نیست؟
   در پاسخ باید ابتدا یادآور شویم که اگر به دستآوردهای علم اعتماد داشته باشیم، قدمت کره زمین بسیار بیش از آنیست که قدما می اندیشیدند.  مت
اسکوتر کودکان و نوجوانان
 بزرگسالان با 3 ثانیه آسان سیستم تاشو
برقکاری در ازگل ماهستیم، 220 اسلوت قابل تنظیم تاشو با
 بدون ترمز دیسک و چرخ های بزرگ 200 میلی متر (سیاه و میانه)

مقدمه :تحقیق و مطالعه پیرامون منطقه و محله زندگیمان به ما در شناخت فرهنگ و آداب و رسوم پدرانمان وهمچنین علم به اینکه این محدوده دارای چه امکانات و مراکزی برای سهولت در کارها و صرف وقت وهزینه کم تر و رفاه و آسایش نسبی برای انجام کلیه امور ورزشی ، اداری ، آموزشی داریم کمک م

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها